SKALA ART
Profil Poradenstvo Činnosť Galéria Workshop Realizované práce Kontakt

ČINNOSŤ
Zväčšiť obrázok [nové okno]

PORADENSTVO V OBLASTI KAMEŇA A KAMENÁRSTVA

Výtvarné kamenárstvo:
Výtvarné umenie je dizajnový doplnok do interiéru alebo exteriéru. Môžeme hovoriť o abstraktnej alebo konkrétnej forme.
Abstraktné – plastiky, rodinné erby, fontány, mlynské kolesá ...
Konkrétne – sochy (zrodenie Venuše ...), vysekanie zvierat (orly, levy a pod.)

Vieme urobiť aj vlastné návrhy a zrealizovať ich, ale urobíme aj výrobky podľa predlohy, resp. katalógu
Cena pre každý prvok je individuálna a je určená dohodou. Cenu výrobku určuje práca na danom výrobku a cena kameňa.

Úžitkové kamenárstvo:
Úžitkové kamenárstvo zahŕňa výrobu úžitkových vecí ako napr.: Kuchynské linky, krby, stojany na víno, zásobníky na archiváciu vín, obklady interiérov, schodísk, záhradná architektúra, altánky, lavičky, ohniská, krby, nášlapníky, obklady bazénov a pod.

Vieme urobiť projekt podľa konkrétnej požiadavky, pri vypracovaní projektu je nutné osobné stretnutie. Podľa vašej predstavy o dizajne a cene vám navrhneme optimálne riešenie a daný projekt aj zrealizujeme. Najdôležitejší je vždy správny výber kameňa. Keďže garantujeme kvalitu aj trvácnosť daného výrobku, je nutné urobiť aj konzerváciu kameňa, niekedy treba kameň „oživiť“ – t.j. vytiahnuť farby z kameňa a pod.

Konzervácia spočíva v ošetrení kameňa tak, aby bola zachovaná pôvodná kresba kameňa, zvýraznenie kameňa pri styku s vonkajším prostredím.

Pomníkové kamenárstvo:
Pri realizácii výroby pomníka je dôležité najskôr osobné stretnutie. Potrebujeme vedieť vaše predstavy o pomníku a cenu, do ktorej má byť pomník vyrobený. Na základe tohto urobíme výber vhodného kameňa a vypracujem návrhy, z ktorých si vyberiete.
Vieme vám navrhnúť individuálny pomník – t.j. jedinečný dizajne a k tomu aj vhodný kameň. Pri dizajne pomníka berieme do úvahy život daného človeka a odkaz, ktorý za sebou zanechal a na základe tohto vám vypracujeme návrh.

Krbové kamenárstvo:
Výroba krbu je vysoko individuálna záležitosť. Pri výrobe buď zrealizujeme „katalógový“ krb alebo vám navrhneme vhodný krb pre interiér alebo exteriér. Najdôležitejšie je správny výber kameňa a kombinácia materiálov: kameň -sklo, kameň -drevo, kameň -kovanie, kameň –kameň -mozaika a pod.
Pre návrh krbu je nutné osobné stretnutie a obhliadka miesta. Konzultácie trvaju spravidla 1 hodinu.

Interiérové a exteriérové kamenárstvo:
Do interiérového kamenárstva spadajú obklady, dlažby, kuchynské linky, kúpeľne – obklady vaní, kúpeľňové dresy, parapety, obloženie schodísk a interiérov a pod. Exteriérové zase zahŕňa obklady bazénov, fasády, sokle okolo domov, ploty a oplotenia, dlažby. Vždy je najdôležitejší správny výber kameňa pre danú oblasť – jeho tvrdosť, kvalita, nasiakavosť, farba a pod.

Vo všetkých prípadoch pri realizácii projektu vám navrhneme najlepšie riešenie za cenu, ktorú chcete do daného projektu investovať.


Posledné realizované práce:
 

   Copyright © 2010 Oto Skalický - SKALAART, Created by ARTTECH WebDesign